The Order: 1886 İnceleme

the order 1886 cover

“Film Tadında”

Oyun Adı: The Order 1886
Oyun Türü: Aksiyon
Platform: PS4
Dil: Türkçe Altyazı
Oyuncular: Tek kişilik
Dağıtıcı: Sony Computer Entertainment
Geliştirici: Ready at Dawn
Çıkış Tarihi: 20 Şubat 2015(satışta)
Oyun boyutu: 32.3 GB
Fiyat: 189 TL

Karakterler

Oyunun incelemesine başlamadan önce karakterlere göz atalım.

theorder-characters-3

Sir Galahad

theorder-characters-2

Sir Perceval / Sebastien Malory

theorder-characters-1

Lady Igraine / Isabeau D’Argyll

theorder-characters-4

Marquis de Lafayette

theorder-characters-5

Nikola Tesla

The Order 1886’ı E3’te duyurulduğu zaman ne olduğunu bile anlamadığım zamanı hatırlıyorum da sonradan PS4’e özel olduğunu görmüştüm. Kısacası The Order 1886 E3’te bana göre etkileyici bir sunum yapamadı ve o andan itibaren oyuna dair hiçbir beklentim yoktu. Birde oyun çıktıktan sonra bakalım beklentileri karşılayabildi mi?

Grafikler

The Order - 1

Oyun grafiksel açıdan kelimenin tam anlamıyla ilk yeni nesil oyun dedirtecek kadar mükemmel bir görsel şölen sunuyor. Oyunun başından sonuna kadar süren bu görsel şölen sizi alıp götürüyor diyebilirim. Özellikle ara sahnelerden grafiksel açıdan neredeyse hiçbir farkı bulunmayan oyun görsel açıdan birçok kişinin evinde görsel şölen yaşatıyor.

Oynanabilirlik

The Order -2

Geldik oynanabilirliğe! İşte oyunun tam anlamıyla bu noktada ipleri yavaş yavaş kopmaya başlıyor. Oyunda karakteri yönetmek yerine oyunun yarısından fazlasında ara sahne izliyorsunuz. Bir süre sonra oyun oynadığınızı unutuyorsunuz. Hepiniz şuan belki de ne güzel işte film gibi oyun diyorsunuz içinizden fakat siz oyun almışsınız ve oynamak istiyorsunuz olay bu kadar basit! Özellikle 5-7 saat arası süren ve kendisini yeniden oynatmayan hikâyesiyle birlikte insanın sinir sınırını zorluyor diyebiliriz. Kısacı oyunun en büyük eksiği benim gözümden oynanabilirlik oldu.

Ses

the-order-1886

Ses konusuna gelirsek oyunun müzikleri gayet yeterli seviyede tutulmuş. Zaten film gibi bir oyundan kötü müzikler beklenemezdi. Özellikle karakter seslendirmeleri çok başarılı ve yerinde olmuş. Oyunun Türkçe altyazılı olduğunu da unutmayın. Oyunun müzikleri tam yerinde ve başarılı bir şekilde oyuna aktarılmış.

Genel

littleeaster

The Order 1886 kötü bir oyun değil fakat oynanış açısından oyuncuları yeterli seviyede tatmin edemiyor. Özellikle oyunun içinde bolca bulunan Quick Time Eventler oldukça can sıkıcı duruma gelmiş diyebiliriz. Oyunda bulunan Boss savaşlarının zorluğu oldukça kolay tutulmuş.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x