Google Chrome Türkçe Yapma – Nasıl Türkçe Yapılır?

Google Chrome
Google Chrome Türkçe yapma diye Google üzerinde aratıp sitemize geldiyseniz doğru adrestesiniz. Bu makalemizde sizlere Google Chrome dil değiştirme ile tarayıcınızı nasıl Türkçe yapacağınızdan bahsedeceğiz fakat gelin önce “Google Chrome nedir?” ondan bahsedelim.

Google Chrome Nedir?

Google Chrome, Google firması tarafından C++ dili ile yazılmış ve geliştirilmiş ücretsiz bir web tarayıcısıdır. İlk olarak 2 Eylül 2008 tarihinde Microsoft Windows için Beta sürümü 43 dilde yayımlanmış ve daha sonrasında macOS, iOS, Linux ve Android gibi pek çok platform için de geliştirilmiş ve yayımlanmıştır.

Chrome, çoğu rakibinin kabul ettiği bir özellik olan arama kutusunu ve adres çubuğunu birleştiren ilk büyük web tarayıcısıydı. Ayrıca kullanıcıların yer işaretlerini senkronize etmelerini ve web sayfalarını birden fazla cihazda senkronize ederek açmalarını ve Google hesaplarıyla oturum açmalarını sağladı. Şuanda ise Dünya’da en çok kullanılan internet tarayıcısı olma unvanını sürdürmektedir.

Google Chrome Türkçe Yapma – Nasıl Türkçe Yapılır

Eğer Google Chrome’u yabancı bir dilde kullanıyorsanız endişe etmenize gerek yok. Bizim yapacağımız resimli ve açıklamalı tarifler ile kolayca internet tarayıcınızı Türkçe yapabilecekseniz. Biz anlatımımızı İngilizce dili kullanılan Chrome üzerinden yaptık fakat diğer diller için de aşamalar aynı olduğu için endişe etmenize gerek yok.

1. Tarayıcınızı açtığınızda sağ üst köşede göreceğiniz üç noktaya tıklıyoruz.

google chrome türkçe yapma

2. “Settings (Ayarlar)” seçeneğine tıklıyoruz.

google chrome türkçe yapma

3. Açılan ekranın solunda bulunan “Languages (Diller)” seçeneğine tıklıyoruz.

google chrome türkçe yapma

4. “Preferred Languages (Tercih Edilen Diller)” başlığı altındaki “Add languages (dil ekle)” butonuna tıklıyoruz. Eğer “Preferred Languages (Tercih Edilen Diller)” başlığı altındaki dillerde “Turkish (Türkçe)” bulunuyorsa doğrudan 6. adıma atlayınız.

google chrome türkçe yapma

5. Açılan pencerede “Turkish – Türkçe” dilini bulup “Add (Ekle)” butonuna tıklıyoruz.

google chrome türkçe yapma

6. “Turkish” dilinin en sağından bulunan üç noktaya tıklıyoruz ve “Display Google Chrome in this language (Google Chrome’u bu dil ile görüntüle)”  seçeneğini seçiyoruz.

google chrome türkçe yapma

7. “Relaunch (Yeniden Başlat)” butonuna tıklıyoruz ve tarayıcımızı yeniden başlatıyoruz.

google chrome türkçe yapma

8. Tebrikler! Artık Google Chrome Türkçe oldu.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x