Insomniac Games’in Bir Sonraki Oyunu Marvel’s Venom Olacak!

Marvel's Venom

Marvel’s Spider-Man serisinin geliştirici firması Insomniac Games, siber saldırıya maruz kaldı ve içerisinde binlerce dosyanın yer aldığı 1.67 TB boyutunda veri sızdırıldı. Bu dosyaların içerisinde şirketin 2030 yılına kadarki gelecek planları, 2 sene önce duyurulan Marvel’s Wolverine oyununun senaryosu ve birçok görüntüsü, şirket çalışanlarının pasaport fotoğrafları gibi birçok önemli ve hassas bilgi yer alıyor.

Geliştirici ekip için oldukça hayal kırıcı olan bu veri sızıntının içerisinde yer alan sunumlara göre Insomniac Games’in bir sonraki oyunu Marvel’s Venom olacak. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’e benzer bir deneyim hedeflenecek ve oyunda Peter Parker, Miles Morales ve Venom karakterlerinin üçü de oynanabilir olacak. Çıkış tarihi olarak ise 2025 yılının sonbahar ayları hedefleniyor.

Sunumda yer alan diğer bilgilere göre ise Marvel’s Venom oyunun ardından 2026 yılının sonbaharında Marvel’s Wolverine oyunun çıkış yapması bekleniyor. 2028 yılının sonlarına doğru Marvel’s Spider-Man 3, 2029 yılının sonlarına doğru yeni bir Ratchet & Clank oyunu, 2030 yılının son aylarında Marvel’s X-Men ve 2031-2032 yıllarında ise yeni bir IP’nin çıkış yapması bekleniyor. Sızan sunum dosyası Temmuz 2023 tarihine ait olduğu için oldukça güncel fakat ilerleyen zamanlarda bu oyunların çıkış takviminde değişikliğe gidilebilir.

Her tarafa yayılan sızıntıların ardından Insomniac Games ve Sony cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmasa da birçok oyun geliştiricisi ve God of War’ın yönetmeni Cory Barlog gibi oyun sektörünün önde gelen isimleri Insomniac Games’e destek mesajları yolladı.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x