Epic Games: PS5’in Sistem Tasarımı Bir Başyapıt!


Epic Games firmasında mühendislik başkan yardımcısı görevini üstlenen Nick Penwarden, geçtiğimiz günlerde PlayStation Magazine ile gerçekleştirdiği röportajda Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 hakkında açıklamalarda bulundu.

Nick Penwarden tarafından belirtilene göre PlayStation 5 konsolunun sistem tasarımı bir başyapıt. Cihaz sadece bilgi işlem ve grafik performansında büyük bir atılım yapmakla kalmıyor, aynı zamanda depolama ve veri sıkıştırma teknolojisinde de devrim niteliğinde.

PlayStation 5 teknoloji demosunun oluşturulmasında katkıları bulunan Nick Penwarden’ın yanı sıra Epic Games CTO’su Kim Libreri de PlayStation Magazine’e bazı değerlendirmelerde bulundu. Epic Games CTO’sunun değerlendirmeleri ise şu şekilde:

“Yeni nesil grafikler ve işlem gücü, oyunları sadece daha sürükleyici hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda tamamen dinamik ortamlar ve aydınlatma, çok daha gelişmiş fizik, daha akıllı AI ve daha zengin çok oyunculu deneyimlerden yararlanabilecek tamamen yeni oyun konseptleri de sağlayacak.”

PlayStation 5, 2020 yılının sonlarına doğru çıkışını gerçekleştirecek.

Sizce yeni nesilde Sony mi Microsoft mu galip gelecek?

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x