Sony, Epic Games’e 250 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Yapılan ortak açıklama ile birlikte Sony’nin Epic Games’e 250 milyon dolar yatırım yaptığı açıklandı. Böylelikle Japon teknoloji devi Sony, %1.4’lük azınlık hissesine sahip oldu.

Yapılan ortak açıklamaya göre söz konusu yatırım, iki şirket arasındaki işbirliğini genişletmeyi ve zaten var olan ilişkiyi güçlendirmeyi amaçlıyor. Ayrıca bu yatırım ile birlikte teknoloji, eğlence ve çevrimiçi hizmetlerdeki son teknolojiyi ilerletme konusundaki ortak misyonu daha emin adımlarla atacakları da belirtiliyor.

Epic CEO’su Tim Sweeney: “Sony ve Epic, yaratıcılık ve teknolojinin kesiştiği noktada buluştu. Oyun, film ve müziğin birleşmesine yol açan gerçek zamanlı 3D sosyal deneyim vizyonunu paylaşıyoruz. Tüm tüketiciler ve içerik yaratıcıları için daha açık ve erişilebilir bir dijital ekosistem oluşturmayı planlıyoruz.”

Sony’nin Avantajı Ne Olacak?

Epic Games daha öncesinde yaptığı açıklamada Unreal Engine 5 gibi sahip olduğu teknolojilerin tüm platformlar tarafından kullanılabileceğini açıklamıştı. Yapılan bu yatırım ile birlikte Sony’nin rakiplerine göre birkaç avantaj elde edeceği bilinen bir gerçek olsa da şimdilik Sony’nin ne gibi avantajlara sahip olacağı bilinmiyor.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x