AKK Kaldırılması İçin Kampanya Düzenlendi

AKK kaldırılması için kampanya düzenlendi

Türkiye’de sürekli İnternet kullanan kişilerin en büyük sıkıntısı olan Adil Kullanım Kotası (AKK) sınırın halen devam ediyor olmasıdır. Bu çileden artık sıkılmış olan ve son vermek isteyen internet kullanıcıları tarafından AKK kaldırılması için kampanya düzenlendi.

Eğer gün içerisinde sürekli bilgisayar başında vakit geçiriyor ya da çalışmalarınızı İnternet üzerinden yürütüyorsanız AKK sınırına eriştiğinizde internet üzerindeki yavaşlamayı fark ediyorsunuzdur. İnternet dağıtım şirketleri kampanyalarda ne kadar sınırsız diye bir kelime kullansalar da, hız konusunda bir saatten sonra en düşük hızda kullanıma mahkum oluyorlar. Yıllardır bu konu ile ilgili yüzlerce görüşme yapılmış, kullanıcılar seslerini yetkili kişilere duyurabilmek adına eylemlerde bile bulunulmuştu.

Geçtiğimiz aylarda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, AKK ile ilgili sınırlandırmayı artıracağını fakat tamamen kaldırmanın şuan için imkansız olduğunu belirtti. Ülkemizde bulunan altyapının şuan için yüksek hız yüklenmesine dayanamayacağını, AKK kalktığı an 3 gün içerisinde tüm ülkede İnternet erişiminin tamamen kesileceğini açıklamıştı.

Kullanıcılar bu açıklamayı fazla umursamamış gibi görünüyor. Tüm sosyal medya ağlarında ortak bir kampanya çalışması yürüterek seslerini duyurmaya çalıştıklarını söyleyebiliriz.

[button url=”https://www.change.org/p/t%C3%BCrk-telekom-adil-kullan%C4%B1m-kotas%C4%B1n%C4%B1-kald%C4%B1rma-harekat%C4%B1″ target=”_blank” color=”#dd3333″ icon=”fa fa-external-link”]İlgili Kampanyaya Gitmek İçin Tıklayınız[/button]

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x