Xbox One X Console Controller Front Tilt Top

Yeni Xbox Kontrolcüsünün Paketi Xbox Series S Konsolunu Doğruluyor

Microsoft, bu senenin sonlarına doğru yeni nesil konsolu Xbox Series X’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor fakat teknoloji devinin piyasaya sürmek istediği tek oyun konsolu bu değil. Ortalıkta dolaşan söylentilere göre firmanın Xbox Series X’e kıyasla daha düşük donanımlı, daha ucuz ve sadece dijital oyun oynatabilen Xbox Series S isimli farklı bir konsol da piyasaya sürme fikri var.

Büyük bir ihtimalle de bu söylentiler doğru çıkacak çünkü Zak S isimli Twitter kullanıcı tarafından paylaşılan ve The Verge tarafından onaylanan yeni Xbox kontrolcüsünün paketine dair resimler Xbox Series S konsolunu doğruluyor. Paketin yan tarafında yer alan uyumlu cihazlar listesine göz attığımızda Xbox Series X|S, Xbox One, Windows 10, Android ve iOS  cihazlarının uyumlu olduğunu görüyoruz.

Bu ay içerisinde resmi olarak tanıtılması beklenen Xbox Series S, söylentilere göre Xbox Series X’e kıyasla daha ucuz, daha düşük donanımlı ve sadece dijital oyun oynatabilen bir konsol olacak. 4 teraflops GPU, 7.5GB kullanılabilir RAM ve Xbox Series X ile aynı fakat underclocked yapılmış CPU içerecek konsolun oyunlarda 1080P ve 1440P çözünürlük sunacağı söyleniyor.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x