Yaşadığımız Çağın Güvenlik Tehditleri

güvenlik tehditleri2016 yılı, oldukça hızlı ve bir yandan da çok sıkıntılı bir şekilde geçmeye devam ediyor. Bu yılın en önemli konusu güvenlik tehditleri oldu.

2016 yılında dünya genelinde yaşayan birçok insan siber saldırılar nedeni ile çok fazla mağduriyet yaşamaktadır. Silahlı savaşların yerini siber saldırılara bırakması nedeni ile, birçok kullanıcısı hem maddi hem de manevi yıkımlara uğramıştır.

2016 yılının ilk 8 ayında ayında hackerler tarafından yapılan saldırıda 350 milyon dolarlık bir kayıp meydana gelmiştir. Genellikle mail yolu ile kullanıcıların bilgisayarlarına virüs bulaştıran ve daha sonra banka kartı, kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmesi ile büyük çapta para çalıntıları meydana gelmiştir.

Hackerlerin en güçlü güvenlik tehdidi ise, ülkelere ait internet sitesi ve sosyal ağlara yöneliktir. Bu şekilde iletişim kesilmesi ile birlikte bankalara ait serverlerı yine aynı şekilde kontrol altına almaya çalışmaktadırlar.

İnternet dünyasının gizli ve güçlü tarafından kendimizi korumalı ve güvenlik tehditlerini önleyecek çalışmalar yapmamız gerekmektedir.

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x