Xbox Series X Fiyatı, PS5’ten 100 Dolar Daha Ucuz Olabilir

xbox series x
Cuma günü Geoff Keighley tarafından düzenlenen bir mini podcast’a konuk olan Wedbush Securities analisti Michael Pachter ve eski Microsoft yöneticisi Peter Moore yeni nesil konsollar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre Xbox Series X fiyatı, PS5’ten 100 dolar daha ucuz olabilir.

Podcast yayınına katılan ünlü analist Michael Pachter’a göre Microsoft, Xbox Series X’in fiyatını açıklamak için Sony’nin PS5 fiyatını açıklamasını bekleyecek. Yapılan açıklamanın ardından Microsoft, ilk 10 milyon adet Xbox Series X satışını desteklemek amacıyla ne kadar zarar edebileceğini hesaplayacak. Microsoft sahip olduğu büyük bilanço sayesinde Xbox Series X’in fiyatını 100 dolar kadar aşağı çekebilecek.

Podcast yayınına katılan bir diğer isim Peter Moore de Michael Pachter ile aynı fikirdeydi. Peter Moore’e göre her iki firmada şuanda PS5 ve Xbox Series X için nasıl bir fiyat politikası belirlerlerse büyük bir çıkış yapabileceklerinin hesaplamasını yapıyorlar.

Ünlü analisti Michael Pachter ve eski Microsoft yöneticisi Peter Moore tarafından söylenen sözlere bakınca PS5 ve Xbox Series X fiyatı hakkında kesin sonuçlara varamasakta Sony ve Microsoft’un fiyat politikası konusunda kıyasıya bir rekabet içinde olacaklarını söyleyebiliriz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x