Xbox One 26 Milyon Sattı!

Xbox One

Bildiğimiz üzere Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsolları arasındaki rekabet oldukça ateşli! Geçtiğimiz günlerde SuperData, Xbox One‘ın ne kadar sattığıyla ilgili rapor paylaştı. SuperData’nın raporuna göre Xbox One 26 Milyon adet satış rakamına ulaştı. Tabi sizlerin aklında direk PS4 ne kadar sattı diye bir düşünce geliyor 🙂

Sony tarafından Ocak ayından yayınlanan rapora göre PS4 tamı tamına 53.4 milyon satış rakamına ulaştı. Xbox One‘la kıyasladığımızda bu rakam 2 katından fazla oluyor. Yeni nesil konsollara arasından bu satış rakamının bana göre en büyük etkisi exclusive(özel) oyunlar. Şuan birçok kişi benim fanboy filan olduğumu düşünecektir fakat Sony’nin exclusive oyunlar konusunda hakkını yiyemeyiz.(ör: The Last of Us, Uncharted, God of War, Infamous …) Microsoft satış rakamlarından Sony’e yaklaşmak istiyorsa exclusive oyunlara ağırlık vermesi gerekir.

Not: Xbox One’ın satış rakamı SuperData’nın raporlarına dayanmaktadır. Microsoft tarafından henüz resmi bir açıklama gelmemiştir.

Siz yeni nesil konsolların satış rakamları hakkında ne düşünüyorsunuz? Microsoft, Sony’e yetişebilecek mi?

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x