Xbox One 2.el Oyun Oynatır Mı

Xbox One

Microsoft lansmanından sonra birçok oyuncu kitlesinin aklında bulunan soru Xbox One’ın 2.el oyun oynatıp oynatmadığıyla ilgiliydi.Microsoft ayrıntılı bir şekilde açıklama yapmaması da oyunseverlerin merakını iyice arttırmaya başladı.

Gelen haberlere göre Xbox One oyunlarını kutulu olarak da, dijital olarak da satın alsanız bir kayıt işleminden geçeceksiniz. Bu kayıt işleminden sonra konsol bir yükleme yapacak ve yüklemenin ardından oyunları bulut sistemiyle oynayabileceksiniz. Yani bu işlemlerden sonra oyunları oynamak için Blu Ray disklerinizi kullanmanız gerekmeyecek.

Aktivasyon konusunda durum böyleyken, satış sisteminde karşımıza daha önceki söylentilerde gözüken bilgiler çıkıyor. Sitede yer alan habere göre oyuncular, Microsoft’un anlaştığı mağazalar üzerinden Xbox One oyunlarını satabilecekler. Bu satış işleminden Microsoft herhangi bir ücret almayacakmış.

Gelelim bütün bu sistemlerin en önemli noktasına. Belirtilenlere göre Xbox One‘da “Aile Üyeliği” adı verilen bir sistem yer alacak. Bununla birlikte 10 farklı Xbox Live üyeliğini ailenizden sayabileceksiniz ve oyunlarınızı aile üyeleriyle paylaşabileceksiniz. Aile üyeleri, bu oyunları başka konsollar üzerinden oynayabilecekler.

Bu noktada, bütün kütüphaneniz değil sadece seçtiğiniz oyunlar aile üyeleriyle paylaşılacak. Ancak örneğin Forza Motorsport 5’i 10 kişilik üye grubunun birisi oynuyorsa, diğeri de paylaşılan Forza 5’i aynı anda oynayamayacak.

Aile üyeleri, paylaşılmış oyunları oynarken her saat başı internete bağlı olmak zorunda kalacaklar

Ve son olarak ayrıntıya dökülen konu, arkadaşlar arasında yapılan oyun takaslarına yönelik. Belirtilenlere göre Xbox One’daki oyunlarınızı arkadaşlarınızla takaslayabileceksiniz. Fakat burada da iki önemli şart sunulmuş. Birincisi, oyununuzu vereceğiniz arkadaşınız 30 günden uzun bir süre boyunca Xbox Live arkadaşınız olmalı. İkincisi, oyunlar sadece bir kereliğine takaslanabilecekler.

Belirtilen haberlere göre vaziyet bu durumda karar size kalmış.

Kaynak:Bölüm Sonu Canavarı

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x