Whatsapp Web
Whatsapp Web

Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp web kullanıcı sayısı her geçen gün büyük bir hızla artmaktadır. Hemen hemen akıllı telefonların tümünde Whatsapp mevcuttur. Whatsapp kullanıcıların ücretsiz bir biçimde mesajlaşmasına olanak sağlayan çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamayı kullanmak için akıllı telefon ve internete sahip olmanız yetmektedir. Whatsapp’ın kullandığı internet video ve ses alışverişlerinin dışında günlük 10mb’dan fazla olmamaktadır. 1 GB internet hakkına sahip olan birisi çok rahat 1 ay boyunca Whatsapp uygulamasını kullanabilir. Whatsapp yalnızca bizlere mesajlaşma özelliğini sunmamaktadır. Bunun yanı sıra arama, görüntü alışverişi, görüntülü konuşma, konum atma ve video gönderme gibi birçok özellik sunmaktadır. Bu özelliklerden Dünya’nın her yerinden internet ile ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Whatsapp kurulduğu günden bu yana kendini geliştirerek bizlere her geçen gün yeni özellikler sunmaktadır. Bu özellikler hayatımızın her anında kullanabileceğimiz türde olmaktadır. Sizlerde Whatsapp indirerek SMS ve diğer programlar ile yapamayacağınız birçok özelliğe sahip olabilirsiniz.

Whatsapp Web
Whatsapp Web

Whatsapp Web Nedir?

Whatsapp Web, uygulamanın bizlere sunduğu en yeni özellikler arasında gelmektedir. Bu özellik sayesinde bilgisayar üzerinden Whatsapp’a bağlanabilir ve telefondan hangi işlemi yapabiliyorsak aynı şekilde yapabiliriz. Üstelik bu hizmet Whatsapp tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Telefonunuzda internet olmaması durumda Whatsapp Web çalışmaz. Whatsapp Web’in sağlıklı çalışması için telefonunuzda interneti olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Telefonunuzun şarjının olması da oldukça önemli bir konudur. Kesintisiz sohbet için telefon şarjının en az %20 olması gerekmektedir.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web nasıl kullanılır sorusunu soranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun nedeni ise Whatsapp’ın sunduğu bu hizmetin ücretsiz ve oldukça işe yarar olmasıdır. Whatsapp Web açmak için telefonunuzun arka kamerasını çalışır olduğundan emin olunuz. Arka kamerası çalışmayan telefonlar Whatsapp Web açamaz.

  1. Telefonunuzda Whatsapp uygulamasını açın.
  2. Ayarlar kısmından Whatsapp Web seçeneğini seçin.
  3. Telefon kameranızın açılmasının ardından bilgisayarınızda Whatsapp Web sayfasını açın.
  4. Açılan sayfada karşınıza bir QR kod çıkacaktır. Bu kodu kameranız yardımı ile taratın.
  5. Ardından bilgisayarınız üzerinden Whatsapp Web açılmış olacaktır.
Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x