Unreal Engine 5 Xbox Series X’i Tamamen Destekleyecek

unreal engine 5
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Summer Game Fest özel etkinliğinde Unreal Engine 5 oyun motoru tanıtılmış ve bu tanıtım PlayStation 5 teknoloji demosu ile birlikte yapılmıştı. PlayStation 5 geliştirici kiti üzerinden gerçek zamanlı olarak çalıştırılan teknoloji demosu Nanite ve Lumen teknolojisi sayesinde sunduğu grafik ve detay seviyeleri ile kendine hayran bırakmıştı. Hal böyle olunca “Unreal Engine 5 Xbox Series X cihazını tamamen destekleyecek mi? Nanite ve Lumen teknolojisi PlayStation 5’e özel mi olacak?” sorusu kafalarda oluşmaya başladı.

Unreal Engine 5 duyurunda çoklu platform desteğinden bahsedilse de Epic Games patronu Tim Sweeney attığı tweet ile birlikte Unreal Engine 5 oyun motorunun Xbox Series X’i tamamen destekleyeceğini söyledi. Açıklamanın tam hali şu şekilde:

“PlayStation 5’teki Unreal Engine 5 demosu, Sony ve Epic arasında gelecek grafik ve depolama mimarileri üzerine yıllarca süren tartışmaların doruk noktasıydı. Nanite ve Lumen teknolojisi, hem PS5 hem de Xbox Series X’te tamamen desteklenecek ve her ikisinde de harika olacak.”

Söz konusu tweeti hemen aşağıdan görebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x