Türkiye’nin En Başarılı 5 İnternet Girişimcisi

internet girişimciler

Türkiye’nin internet alanında en başarılı 5 girişimcisinden bahsedeceğiz.

Sina Afra

Sinan Afra, e-ticaret alanında büyük bir girişim ortaya çıkararak Markafoni sitesini kurdu. 200 den fazla mağazayı bir araya getirerek kullanıcılara en uygun fiyatta alışveriş yapma fırsatını verdi.

Nevzat Aydın

Yemeksepeti.com adlı internet sitesini 2001 yılında kurduğunda kimse dikkate almamıştı. 2016 yılı içerisinde 12.000 restoren ile günlük 80.000 sipariş ile dev bir şirket haline gelen yemeksepeti, Nevzat Aydın’ın en büyük girişim projesidir.

Kaan Kayabalı

Sosyal içerik platformu Onedio.com’un Kurucusu Kaan Kayabalı, sosyal medya türünde adeta bir devrim hareketi başlatmıştır. Günlük ziyaret oranının 20 milyona ulaşması bu başarının en büyük örneğidir.

Sedat Kapanoğlu

Sedat Kananoğlu, Türkiye’nin en iyi sitelerinden birine imza atarak eksisozluk.com’u kurmuştur. İnteraktif Bilgi Kaynağı sloganı ile kullanıcılara özgür bir platform kurmayı hedeflemiştir.

Taner Aksoy

Online ticaretin ilk temellerini Taner Aksoy sahibinden.com ile başlatmıştır. 2000 yılında kurulan bu site günümüzde milyonlarca kişinin eriştiği bir platform haline gelmiştir.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x