Turkcell İnternet Hızını 10 Kat Arttırdı

turkcell-hızı-arttı

Fiber ağ lideri Turkcell, altyapılarında gerçekleştirdiği yeniliklerle son zamanların en hızlı internetini dağıtmayı başladı.

Türkiye’de lider bir konuma ulaşarak  internet hızlarının 10 Gbps olduğunu açıklan Turkcell bu alanda bir ilke imza attı.

Bu hız ile beraber, 20 GB boyutunda olan bir 3D film 10 saniyede, 1 GB boyutundaki müzik ve film dosyaları 1 saniyede rahatlıkla inmektedir. Bu teknolojiye yalnızca kısıtlı kişilerin ulaştığını anlatan Turkcell, gelecek yıllarda bu teknolojilerin evlere girmesini sağlamak adına çalışmalar başlattığını açıklamıştır. Şuan için bazı bölgelerde ev hizmetlerinde kullanıcıların 1000 Mbps olduğunu ve bu oranın bütün bölgelere dağıtılması için çalışmalar yapılmakta.

Turkcell, bugüne altyapı çalışmaları için 36 bin kilometre hat oluşturduğunu söyleyerek gelecek planları ile ilgili şu bilgilere de yer verdi. 2017 yılında internet hızını 40 Mbps, 2020 yılında ise 100 Gbps ulaşmayı hedefleyen şirket, imternet sektöründe Türkiyey’yi bambaşka bir boyuta taşıyacağını belirtti.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x