The Last of Us Remastered’ın Yükleme Sürelerini %70 Azaltan 1.11 Güncellemesi Yayınlandı

Bugün, 29 Temmuz 2014 tarihinde PlayStation 4 platformuna çıkış yapan The Last of Us Remastered için beklenmedik bir şekilde yeni bir güncelleme yayınlandı. Yaklaşık 500 MB boyutuna ve 1.11 sürüm numarasına sahip güncelleme gelecek ay çıkış yapacak PlayStation 5 konsoluna hazırlık olarak yorumlansa da detaya inildiğinde aslında sadece PS5 uyumluluğu için yayınlanmış bir güncelleme olmadığı keşfedildi.

The Last of Us Remastered için yayınlanan 1.11 güncellemesi ile birlikte PS4 konsolundaki yükleme süreleri %70 azalıyor. Yapılan testlerde new game butonuna basılarak oyuna sıfırdan başlanıldığında güncelleme öncesi 1.5 dakikada, güncelleme sonrası ise 14 saniyede oyunun başladığı görülüyor. Bu yükleme sürelerindeki azalma oranı kayıttan oyun yükleme, ana menüye dönme gibi yükleme ile alakalı her şeyde geçerli. Hemen aşağıdan bir youtuber tarafından yapılan karşılaştırma videosunu izleyebilirsiniz.

Yayınlanan bu güncelleme mevcut nesilde bile yükleme sürelerini ciddi bir oranda azaltıyor. Bu güncelleme neden daha önce yayınlanmadı bilmiyorum fakat oyuncular için güzel bir gelişme olduğu kesin. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x