The Last of Us Part II Orta Doğu Ülkelerinde Yasaklanabilir


Bu senenin en çok beklenen oyunlarından biri olan The Last of Us Part II eşcinsellik içermesi nedeniyle Orta Doğu ülkelerinde yasaklanabilir. Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve birçok Orta Doğu ülkesinin PlayStation Store’larında The Last of Us Part II listelenmiyor. Sadece oyunla ilgili dinamik temalara ve avatarlara ulaşılabiliyor.

Reddit‘teki bir kullanıcı The Last of Us Part II’yi Birleşik Arap Emirlikleri PS Store’u üzerinden ön sipariş verememesi sebebiyle PlayStation Support‘a bu durumu iletti ve PlayStation Support, The Last of Us Part II’nin PS Store’da bulunmamasının nedeninin yetkili makamların oyunu yasaklanmasından kaynaklandığını ve bu konuda bir şey yapamayacaklarını bildirdi.

Bu durum henüz kesinlik kazanmasa da PlayStation’ın Orta Doğu hesabı tarafından hala oyunun reklamlarının yapılması nedeniyle ilerleyen günlerde The Last of Us Part II, Orta Doğu ülkelerinin PS Store’larına geri eklenebilir.

The Last of Us Part II, 19 Haziran tarihinde PS4 platformuna özel olarak Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleri ile çıkışını gerçekleştirecek.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x