The Last of Us Part II Ertelendi

the last of us part ii ertelendi
2020 yılının en çok beklenen oyunlarından birisi olan The Last of Us Part II hakkında üzücü bir haber geldi. Sony ve Naughty Dog tarafından yapılan resmi açıklamalara göre The Last of Us Part II ertelendi. Oyunun yeni çıkış tarihi ise 29 Mayıs 2020. The Last of Part II‘nin çıkış tarihi ilk kez 24 Eylül tarihinde düzenlenen State of Play etkinliğinde açıklanmıştı. Tam 1 ay sonra böyle bir haber almak kimse tarafından beklenmiyordu. Oyunun yönetmeni Neil Druckmann, oyunun ertelenmesi hakkında şu sözlere yer verdi:

“Biliyorum. Yaklaşık bir ay önce, oyun için büyük bir patlama yaşadık, medyanın iki saatten fazla oynamasına izin vermekle birlikte yeni hikaye fragmanımızı ilk kez sahneye çıkardık ve çıkış tarihini gösterdik. Topluluğumuzdan gördüğümüz olumlu tepki oldukça büyüktü. Takım üyeleri arasında enerjiyi hissedebilirsiniz. Uzun yıllar boyunca bir şey üzerinde çalıştıktan sonra, tüm sıkı işler için onaylama bilgisi almak canlandırıcıdır.

Ancak, son birkaç hafta boyunca, oyunun bölümlerini tamamlarken, oyunun tamamını Naughty Dog kalitesi olarak adlandıracağımız bir cila seviyesine getirmek için yeterli zamanımız olmadığını fark ettik. Bu noktada iki seçenekle karşı karşıya kaldık:  Ya oyunun bölümlerinden ödün verecektik yada daha fazla zaman kazanacaktık. İkincisiyle birlikte gittik ve bu yeni çıkış tarihi, ekibimizdeki stresi azaltıp aynı zamanda her şeyi memnuniyet seviyemize kadar tamamlamamızı sağlıyor.

Vizyonumuzu tehlikeye atmak zorunda kalmayacağımız için rahatlarken, bu kesin durumdan kaçınamadığımız için hayal kırıklığına uğradık. Keşke gerekli olan geliştirme süresini öngörebilseydik fakat oyunun büyüklüğü ve kapsamı bizden üstün geldi. Hayranlarımızı hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ediyoruz ve bunun için üzgünüz.

Umarız bu ek süre, The Last of Us Part II‘nin kolektif hırsımıza ve en yüksek kalite seviyesine olan bağlılığımızı karşılamasını sağlar. Fazladan birkaç ayın hepimiz için zaten dayanılmaz bir bekleyiş olacağını biliyoruz. Sabrınız ve sürekli desteğiniz için minnettarız. Gelecek Mayıs’ta, sonunda Ellie’ye The Last of Us Part II’de tekrar katılacaksın.”

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x