The Last of Us: Part II Duyuruldu

The Last of Us: Part IIPlayStation Experience 2016 etkinliğinde Sony tarafından resmi olarak The Last of Us: Part II duyuruldu ve böylelikle bende dahil olmak üzere tüm oyuncuların yüreğine su serpildi.

Joel ve Ellie’nin Macerası Devam Ediyor

The Last of Us: Part II, ilk oyundan 5 yıl sonrasını konu alıyor. Ellie 19 yaşına, Joel ise 50’li yaşların ortasına gelmiş durumda. Oyundaki ana temamız önceki oyundaki “sevgi” temasının yerine “nefret” temasını konu alacak ve hikayede Ellie’nin önemli bir kilit noktası olduğu belirtiliyor.

Ellie Gitar Çalmayı Öğrenmiş

Yukarıdaki resme bakarsanız önceki oyunda olan basit diyaloglara bile Naughty Dog firmasının ne kadar önem verdiğini ve unutmadığını anlayabilirsiniz. Bana soracak olursanız böyle bir detayı kaçırmamaları şahsen benim çok hoşuma gitti

The Last of Us: Part II Hakkında Bazı Teoriler

The Last of Us: Part II

 

  • Ellie’nin kolunun dövmeli olduğu gözüküyor, Ellie bir deneyde kullanılmış ve o sırada ona bu dövmeyi yapmış olabilirler.
  • Fragmanın başında Ellie’nin ellerinin titrediğini gördük, belki bağışıklığı artık azalıyor ve bu yüzden yavaş yavaş ölüyor olma ihtimali olabilir. (Deneyler sonucu bağışıklığı azalmışta olabilir)
  • Oyunda tamamen Ellie’yi kontrol edeceğimiz açıklandı, bu durumda insanın aklına direkt olarak “Joel öldü mü acaba?” sorusunu getiriyor. Joel fragmanda beyaz ışığın içinden geldi ve Ellie’ye “What are you doing?(Ne yapıyorsun?)” dediğinde Ellie hiç tepki vermedi hatta Joel’in yüzüne bile bakmadı.
  • Ellie videonun sonlarına doğru sadece hepsini öldüreceğini söylediğinde nefret ile Joel’e baktı yani Ellie, Joel’in intikamını almak istiyor olabilir.
  • Fark ettiyseniz Ellie’nin gitar çaldığı pencere ilk oyunun ana menüsündeki pencere.
  • Ellie yine Firefly tarafından kaçırılmıştır ve Joel yine onu kurtarmaya gidip, sonra da çatışmada ölmüş olabilir. Firefly’a karşı daha fazla öfkelenen Ellie bundan dolayı hepsini öldürmeye yemin etmiş olabilir.

The Last of Us: Part II Duyuru Videosu

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x