Telefonda Ekran Videosu Nasıl Alınır
Telefonda Ekran Videosu Nasıl Alınır

Telefonda Ekran Videosu Nasıl Alınır

Telefonda ekran videosu almak birçok oyun severin, oynadığı oyunları paylaşmak için kullandığı yöntemlerden bir tanesidir. Ekran videosu alarak oyununuzun görüntüsünü arkadaşlarınız ile paylaşabilir, onlarla taktik ve bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Telefonda Ekran Videosu Nasıl Alınır

Android Telefonda Ekran Videosu Almak (Rootsuz)

Android telefonda ekran görüntüsü almak izleyeceğiniz birkaç adım ile oldukça kolaydır. Geçmiş yıllarda telefonunuzda root olması zorunlu olmasına rağmen günümüzde her telefonda kolayca ekran görüntüsü kayıt edebilirsiniz. Bunun için android market üzerinden DU Recorder indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirmenizin ardından sizden birkaç izin isteyebilir. Bu izinler telefonunuza görüntüyü kayıt etmek amacı ile istenmektedir. Uygulamanın kurulmasının ardından ayarlar kısmına girerek hangi FPS değerinde, ne kadar çözünürlükte kayıt yapması gerektiğini belirleyebilirsiniz.  Ayarlar tamamen opsiyoneldir. Kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Kayıt yapmak için, “Kayda Başla” tuşuna basın ve videonuz otomatik olarak kayıt etmeye başlasın. Bitirmek istediğinizde ise “Kaydı Durdur” kısmına basmanız yeterli olacaktır. DU Recorder sayesinde videolarda oynama yapabilirsiniz. Örneğin arka plana ses ekleyebilir veya kırpma, kesme, birleştirme işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Iphone Ekran Videosu Çekme (Jailbreaksiz)

Iphone ekran videosu çekme birkaç kolay işlem ile mümkündür. Cihazınızın ayarlarında hiçbir oynama yapmadan kolay bir şekilde ekran videosu alabilirsiniz. Ios 11’in belki de en büyük yeniliklerinden birisi olan Screen Record özelliği sayesinde hiçbir program ve 3. Parti uygulama olmadan kolay bir şekilde ekran videosu alabilirsiniz. Screen Record özelliği Iphone 5s ve üstlerinde mevcuttur.

Ekran videosu çekmek için öncelikle cihazımızın Denetim Merkezini açmamız gerekmektedir. Burada karşımıza Screen Record simgesi çıkacaktır. Bu simgeye tıklayarak ekran videosunu başlatabilirsiniz. Ekran videosu başlatmanızın ardından bildirim çubuğunuzda ekstra olarak sizlere Kayıt Yapılıyor bildirimi gözükecektir. Bu bildirim sorunsuz biçimde kayıt yapıldığına işaret eder. Ardından aynı şekilde kaydı durdurmak için simgeye tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra cihazınızın hafızasına video olarak eklenecek ve ardından istediğiniz oynamayı yapabileceksiniz. Daha fazla video seçenekleri için 3. Parti uygulamaları indirebilirsiniz. Fakat normal kullanıcı için Screen Record özelliği fazlasıyla yeterli gelecektir.

 

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x