Techland Microsoft Tarafından Satın Alınmadı


Son haftalarda Dying Light 2’nin geliştiriciliğini üstlenen Techland firmasının Microsoft tarafından satın alındığı haberleri ortada dolaşıyor, hatta oyunun ertelenmesini de birçok kişi bu olaya bağlıyordu fakat durum hiçte gözüktüğü gibi değilmiş. Techland’ın PR müdürü Ola Sondej, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla duruma açıklık getirdi.

Ola Sondej, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Merak ediyorsanız, Techland başka bir yayıncı tarafından satın alınmadı. Hala bağımsız bir stüdyoyuz ve Dying Light 2’yi PC, Xbox One ve PlayStation 4’te sunacağız. Buna ek olarak etrafta dolaşan Techland makalesinin çevirisi tamamen yanlış. Dikkatinizi çekerken, Dying Light 2’nin gelişimi ilerliyor, oyun iyi durumda(ve iyi ellerde), endişelenmeyin. Dying Light 2 geliyor.” sözlerine yer verdi.

Ola Sondej, yaptığı açıklamalarda Polshi Gamedev tarafından Lehçe dilinde yazılmış makaleden bahsediyordu. Bu makale aslında tüm söylentilerin ortaya çıkmasına sebebiyet veren bir makale olmakla birlikte ortaya çıkan söylentiler basit bir çeviri hatasından ibaretmiş.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x