Sony Xperia Z5 İçin Android 7 Güncellemesi

Sony Xperia Z5 İçin Android 7 Güncellemesi

Sony Xperia Z5 İçin Android 7 Güncellemesi

Günümüzde en son Android sürümü olan Android 7.x, sağlayıcıları tarafından kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Bu haberin duyurulduğu andan itibaren 3 aydan fazla süre geçen yeni işletim sürümü, an itibari ile de Xperia Z5 modelleri içinde yayına sunuldu.

Xperia Z5 modelleri için Android 7 güncellemesi hakkında en önemli bilgiler nelerdir?
Geçtiğimiz günlerde Xperia Z5 sertifika alırken görüntülenen sağlayıcı için, artık
Android 7 güncellemesi hazır durumda. Yaklaşık 1.3 GB boyutlarında ki güncelleme
Xperia Companion adlı PC yazılımı aracılığı ile cihazlarınızın sürümünü rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Güncellemenin boyutu oldukça yüksek olduğundan ötürü
Wİ-Fİ aracılığı ile indirilmesi öneriliyor. Güncelleme sonrası henüz veri kaybı yaşanmadı. Fakat büyük sistem güncellemelerinin öncesinde kullanıcıların yedek almaları tavsiye edilmekte. Söz konusu olan güncelleme Android 7 ile gelen bütün yenilikleri Xperia Z5 modellerine getirmekte olup bunların arasında yüksek batarya performansı, “hamburger” olarak adlandırılan yeni bildirim sistemi, Google Now üzerinde değişiklikler getirilmiştir.

Sony markası olarak önerilebilecek en önemli yeniliklerden bir tanesi kamera yönünde ön görülüyor.
Bunlardan ilki özel selfie zamanlayıcısı ile birlikte ayarlanan süre içerisin de belirtilen süre sonrasında fotoğraf çekiliyor. Bu özelliklerden farklı olarak diğer yenilik ise, kamera da bulunan özelleştirme seçeneklerden daha fazla seçeneğe bulunması. Xperia Z4 Tablet modelleri içinde bu güncelleme daha önceden duyurulmuştu ve Sony tarafından onaylanmıştı, ancak dağıtıma başlanan bu sürüm henüz Xperia Z4 tablet modelleri için henüz indirilebilir durumda değil.

Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Eski
En Yeni En Fazla Oy Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
hüsnü değirmenci
hüsnü değirmenci
4 yıl önce

Herhangi bir güncelleme gelmedi, sony TR nin kendi sitesinde de onaylandığına dair onay yok malesef.
Güncellemeyi hangi kaynaktan yapabiliriz acaba ?

TeknoKonsol
TeknoKonsol
4 yıl önce

Merhaba, güncelleme birkaç gün önce SD kart probleminden dolayı çekilmişti ve şuanda tekrar yayınlanmış durumda fakat ülkemizde bu güncelleme daha ileri tarihte yayınlanacaktır büyük bir ihtimalle.

2
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x