Sony, PS5’in Fiyatını Belirlemekte Zorlanıyor


2020 yılı oyuncular için oldukça heyecanlı bir yıl olacak. Birçok kaliteli oyunların yanı sıra bu yılın sonunda yeni nesil konsollar da çıkışını yapmış olacak. Microsoft cephesi yeni nesil konsolu olan Xbox Series X‘i duyurdu fakat Sony tarafında PS5‘in ismi dışında hiçbir duyuru yapılmadı. Yeni nesil konsolların çıkış fiyatı gizemini korurken özellikle Sony’nin PS5’in fiyatını belirlerken nasıl bir yaklaşım izleyeceği merakla bekleniyor.

Sony tarafından alınan bilgilere Sony, PS5’in fiyatını açıklamadan önce Xbox Series X’in fiyatının Microsoft tarafından açıklanmasını bekleyecek. Xbox Series X‘in fiyatının açıklanmasının ardından belirleyeceği fiyat ile rakibinin önüne geçmeyi planlıyor.

Ayrıca Bloomberg tarafından edinilen bilgilere göre PlayStation 5’in maliyeti $450 ve bu durum Sony’yi ikiye bölmüş durumda. Bir taraf PS5‘i zararına satıp oyunlardan ve online servisten edindiği parayla bu durumu dengelemeyi düşünürken diğer taraf ise işini garantiye alıp her konsoldan ufak bir miktarda olsa kar payı koymayı düşünüyor.

NOT: PS4’ün maliyeti 381 dolardı ve PS4, 399 dolarlık fiyatıyla çıkışını yapmıştı.

Siz yeni nesil konsollar hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce yeni nesil konsolların fiyatı nasıl olacak?

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x