Seagate 60 TB SSD Üretti

Seagate-60TB-SSD

Seagate, geçtiğimiz günlerde önemli bir gelişme yaparak veri merkezleri için 60 TB SSD üretmeyi başardı. En yakın rakibine büyük bir fark atarak dünyanın en geniş SSD modeli olmayı başardı. Bu büyük başarı sahalara indiğinde fiyatı ile dudak uçuracağı tahmin edilmektedir.

Geçtiğimiz aylarda Samsung, 15 TB SSD modelini duyurarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Bunun üzerine çalışmalarını bitiren Seagate, büyük bir hamle gerçekleştirerek samsung’un hevesini kursağında bıraktı.

Şuan için deneme modellerinin üretildiği SSD, dünyanın en geniş depolama kapasitesine sahip. Tanıtım ve satış işlemlerinin 2017 yılında başlayacağını açıklayan Seagate, bu model SSD yalnızca veri merkezlerinin hizmeti için tasarlandığını, bireysel kullanıcıların satıştan faydalanamayacağını duyurmuştur. Karar aslında doğru bir karar, o kapasitede yer alan bir SSD modelinin fiyatı gerçekten dudak uçuklatır. Sıradan vatandaşlar 100 yıl bir çalışma sonucu elde edebilecekleri bir ürün konumuna gelir. Satışa sunulması ile birlikte veri merkezlerinin tepkisi ne olur bilinmez.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x