Samsung Yüksek SSD Hamlesi

Samsung Yüksek SSD konusunda adını duyurmuş markalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça güvenli ve hızlı SSD sunan Samsung, bu işte daha da ileri giderek son kullanıcılar için yüksek hafızalı SSD’ler sunmanın peşinde. Dijital dünyada çözünürlüğün artması, yüksek boyutları da beraberinde getirmektedir. Sadece dosya kaydı için oldukça küçük hafızalar yeterli olsa bile, oyun, video, resim ve müzik kayıt etmeye geldiğinde küçük hafızalar yeterli olmamaktadır.

Samsung’un son ürünü olan 4 TB SSD son yıllarda kullanıcıya verilen en büyük rakamlar arasında gelmektedir. Her ne kadar diğer firmalar bu boyutun üstünde SSD diskler sunabilse de, güvenlik ve hız konusunda Samsung’un yanına bile yaklaşamamaktadırlar.

Samsung Yüksek SSD

Samsung Yüksek SSD Hızı

Samsung 4 TB SSD hızı son açıklanan verilere göre 540 MB/s okuma ve 520 MB/s yazma olarak ölçülmüştür. Bu hız SSD diskler için oldukça hızlı denilebilecek seviyededir. 5 GB değerinde bir dosya ortalama 20 saniye içerisinde diğer disklere aktarılmış olacaktır. Ayrıca bilgisayar hızınızda gözle görülür bir değişme olarak, programlarınız oldukça hızlı şekilde açılıp kapanacak, kayıt işlemleriniz oldukça hızlı şekilde yapılacaktır. SSD yavaşlayan ve dosyaları zor açan bilgisayarlar için oldukça iyi bir çözümdür.

Samsung Yüksek SSD Fiyatları

Samsung SSD fiyatları diğer firmalara kıyasla bir miktar daha yüksek denilebilir. Fakat aradaki fark sizlere uzun vadede daha karlı olacak şekilde dönecektir. Her SSD yıllar geçtikçe kendini öldürmekte, hızını ve kapasitesini azaltmaktadır. Bu miktar SSD kalitesine göre değişiklik gösterebilir. SSD ne kadar kaliteli ise kapasite kaybı en az olacaktır. Kalitesiz SSD’ler 1 – 2 yıl içerisinde kapasitesini azaltarak kullanılmaz hale gelecektir.

Samsung SSD fiyatları 80 Dolar’dan başlayıp 1000 Dolar’a kadar çıkabilmektedir. Ülkemizde dolar kuru yüksek olduğu için fiyatları nispeten yüksektir. İhtiyacınıza en uygun SSD’yi seçmek için teknik destek oldukça iyi olacaktır. Normal bir kullanıcıya ortalama 240 GB SSD oldukça fazla yetecektir. Fakat bilgisayarda dosya alışverişiniz fazla ise 1 TB gibi yüksek kapasiteli modeller de bulunmaktadır. Bu modeller ülkemizde oldukça az yerde bulunduğu için araştırma yapmakta fayda vardır.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x