Samsung Büyük Zararda

Samsung büyük zarardaBaşta Türkiye olmak üzere dünyanın her yerinde son 3 gündür Note 7 ile ilgili haberler görmeye başladık ve görünüşe göre Samsung büyük zararda. Patlama olayları şirketi derinden etkilemiş gibi gözüküyor.Samsung, Galaxy Note 7 satışlarını büyük bir hevesle başlatmışken art arda gelen haberler hevesini kursağında bıraktı. Cihazların bataryalarında meydana gelen sıkıntılardan dolayı 2 cihaz patlamış, kullanıcıları büyük zararlar görmüştür.

Bu olaylar üzerine Samsung, Galaxy Note 7 satışlarını durdurarak, dağıtımı yapılmış tüm modellerini geri çekerek kullanıcılara değişim ya da para iadesi seçeneğini sunmuştur.

Bu durumdan dolayı Samsung, büyük bir zarara uğramış, şirketin hisse senetleri 7 milyar dolar kadar değer kaybı yaşamıştır. Bu durumdan dolayı şirket yenilik çalışmaları üretmekte ve kaybedilen hisse senetlerinin değerini tekrardan yükseltmek istemekte.

Galaxy Note 7 satışları ne zaman aktif olacak konusundaki sorulara ise net cevap bataryalar hakkındaki sorun düzeltildiğinde verilecektir.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x