Resident Evil 7 Kırıldı

Denuvo kopya koruma sistemi geliştiriciler için başlarda korsancılığa karşı en iyi çözüm gibi gözükse de şuan ki duruma bakacak olursak durum pekte iç açıcı değil çünkü CPY adlı grup tarafından Denuvo‘nun en yeni sürümüyle piyasaya 5 gün önce çıkan Resident Evil 7 kırıldı. Görünüşe bakılırsa Denuvo kopya koruma sistemi de korsancılığa karşı artık pek iyi bir çözüm gibi durmuyor. Bu durumda tabi ki oyun geliştiren firmaları da dolaylı olarak etkileyecektir.

Resident Evil 7 kırıldıAsıl Soru: Capcom Resmi Olarak Denuvo’yu Oyundan Kaldıracak Mı?

Bu sorunun cevabı geliştirici firma tarafından resmi olarak verilmiş olmasa da Resident Evil 7‘nin CPY grubu tarafından kırılmasının ardından oyunda Denuvo kopya koruma sisteminin kalmasının da bir anlamı olmadığını düşünüyoruz. İlerleyen günlerde bu konu hakkında Capcom veya Denuvo‘nun açıklama yapması bekleniyor.

Son

Her ne kadar sahteciliğe karşı olsam da oyunlara gelecek her türlü sistemin yeterli olmayacağı kanaatindeyim çünkü oluşturulan koruma sistemlerinin hepsi insan yapımı ve bu sistemler insan tarafından aşılabilir düşüncesindeyim.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x