Qualcomm Snapdragon 670 Resmen Duyuruldu

Son yıllarda görmeye alıştığımız Snapdragon işlemci, oldukça büyük atılım yaparak orta ve üst segmentin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Uygun fiyatı ile telefon üreticilerinin sıklıkla tercih ettiği Snapdragon işlemci, özellikle orta segmentte oldukça başarılı iş çıkarmıştır. Firma iş birliği yaptığı Adreno grafik işlemcisi ile birlikte, telefon Dünyasına adını altın harfler ile yazdırmıştır.

Qualcomm Snapdragon 670

Qualcomm Snapdragon 670

Qualcomm Snapdragon 670 geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ortaya çıkmıştır fakat tanıtımı yeni yapılabilmiştir. Firmanın neden bu kadar geç kaldığı büyük bir merak konusudur. Qualcomm orta seviye işlemcisi olan 600 serisine katılan Snapdragon 670, tıpkı diğer kardeşi Snapdragon 710’da yer aldığı gibi Cortex-A55 ve Cortex-A75 çekirdeğini kullanan Kryo 360 CPU’sundan güç almaktadır. İşlemci içerisinde yer alan çekirdeklerden 2 tanesi 2 GHz hızına ulaşabilmektedir. Geri kalan 6 çekirdek ise verimlilik alma amacıyla 1,7 GHz hızında çalışmaktadır.

Snapdragon 670 grafik işlemcisi, son günlerde adından sıkça söz ettiren Adreno 615 GPU’sudur. Nispeten Snapdragon 710’a göre biraz daha zayıf bir grafik işlemci tercih etmiş olsa da, kardeşi 660’a göre %25 daha fazla verimlilik sunmaktadır. İşlemci içerisinde fotoğraf ve görüntüyü işlemeyi hızlandırmak adına DSP ve ISP’de bulunmaktadır. Bu sayede aldığınız fotoğraf ve resimler sizlere oldukça kaliteli bir şekilde görülmektedir.

İşlemci içerisinde X12 LTE modem yer almaktadır. Bu sayede 4.5G indirmelerde hız sınırı 600 Mbps’ye kadar çıkabilmektedir. Bu hızlara ulaşmak için tek başına işlemci gücü yeterli olmasa da, bu değerler oldukça iyidir. Snapdragon 670, çağımızın teknolojisine ayak uydurarak 10 Nanometre olacak şekilde üretilmektedir. 10 nanometre olması sayesinde, cihazlar oldukça az ısınıp, çok daha iyi şekilde performans sergilemektedir. Snapdragon 670’in tanıtımı yapılmasına rağmen henüz hangi cihazda kullanılacağı tam olarak bilinmemektedir.

Snapdragon 670 İyi mi?

Snapdragon 670 iyi mi? Sorusu birçok telefon severin aklını kurcalamaktadır. Ortasegmentte oldukça iyi olan bu işlemci, sizleri oyun oynama ve diğer işlemlerinizde 2 seneye kadar götürebilecek niteliktedir. Fakat cihazın diğer özellikleri de oldukça önemli bir konudur.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x