PS5’in Kullanılabilir Depolama Alanı 664 GB Olabilir

PS5 kullanılabilir depolama alanı

Önümüzdeki ay hem Sony’nin hem de Microsoft’un yeni nesil konsolları dünya çapında satışa sunulacak. Yeni nesil konsolların satışa sunulmasına oldukça az bir süre kala hala bu konsollar hakkında bilmediğimiz pek çok detay mevcut. Örneğin PlayStation 5 konsolunun arayüzü, kullanılabilir alanı ve geriye uyumluluk gibi pek çok detayı tam olarak bilmiyoruz.

Bugün yapılan sızıntı ile birlikte PS5’in kullanılabilir depolama alanı sızdırıldı. Rus kaynaklı yapılan sızıntıya göre PS5’in kullanılabilir alanı 664 GB olabilir. Sony tarafından herhangi bir doğrulama veya açıklama gelmese de bu sızıntı doğru olabilir çünkü bilgisayarların çalışma şekli nedeniyle 1 GB aslında 1.000.000.000 bayt yerine 1.073.741.824 bayta eşittir. Bu durumda PlayStation 5 cihazının 825 GB boyutundaki özelleştirilmiş SSD’si 768 GB’a denk geliyor. PlayStation 5’in işletim sistemi için de 104 GB ayırırsanız geriye 664 GB kalıyor. Bu değerler oldukça makul ve ihtimal dahilinde görünüyor.

PlayStation 5, 12 Kasım tarihinde dünya genelinde çıkış yapacak. Assassin’s Creed Valhalla, Astro’s Playroom, Call of Duty: Black Ops Cold War, Demon’s Souls, Godfall, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Watch Dogs Legion, Sackboy: A Big Adventure ve daha pek çok yapım konsolun çıkış oyunlarından olacak.

Hem Microsoft hem Sony yeni nesil oyunlarda dosya boyutlarının azalacağını savunsa da oyuncular günümüzdeki çoğu oyunun yüksek dosya boyutuna sahip olmasından dolayı depolama alanının yetmeyeceğinden endişe ediyor. Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce 664 GB kullanılabilir alan yeterli mi?

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x