PS5 Özel Oyunları PS4’e Gelmeyecek


Gameindustry.biz‘e konuşan Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, 2020 yılının sonlarına doğru çıkış yapacak yeni nesil konsolları PlayStation 5 hakkında bazı açıklamalar yaptı. Jim Ryan’ın yaptığı açıklamaya göre PS5 özel oyunları PS4’e gelmeyecek. Ryan bu durumu şu sözlerle açıkladı:

“Yeni nesil bir konsol yaratmanın tüm sıkıntıları göz önüne alındığında, önceki neslin içermediği özellikleri ve faydaları içermesi gerektiğine inanıyoruz. Ve bize göre insanlar DualSense kontrolcüsü, 3D ses teknolojisi ve SSD’nin tüm özelliklerden en iyi şekilde yararlanabilmeli.

PlayStation topluluğuna sadece PS5’te tadını çıkartabileceği yeni ve gerçekten farklı bir şey vermenin zamanı geldiğini düşünüyoruz.”

Bu açıklamaların ardından PlayStation 5 özel oyunlarının PS4 platformuna gelmeyeceğini, PlayStation 4 platformuna gelen son birinci parti oyunun Ghost of Tsushima olacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca Assassin’s Creed Valhalla gibi üçüncü parti oyunların hem yeni nesile hemde mevcut nesile bir süre boyunca gelmeye devam edeceğini belirtelim.

Sony’nin ezeli rakibi Microsoft’un Xbox Series X oyunlarını birkaç yıl boyunca Xbox One içinde çıkartacağı göz önüne alındığında sizce Sony, PlayStation Studios bünyesinde PS5 için geliştireceği birinci parti oyunları mevcut nesile getirmemekle doğru mu yapıyor?

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x