PS5 Ekim Ayında Çıkabilir


Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 hala gizemini korurken konsol hakkında şuana kadar DualSense kontrolcüsü ve Holiday 2020 döneminde çıkış yapacağından başka bir şey bilmiyoruz. Cihazın çıkış tarihi ve tasarımı hala gizemini koruyor.

Bugün Japon iş ilanı sitesi Rikunabi‘de verilen iş ilanı ile birlikte PS5 çıkış tarihi keşfedildi. Verilen ilana bakıldığında Sony’nin Ekim 2020’de piyasaya sürülmesi planlanan PlayStation 5’i oluşturmak için yurt içi ve yurt dışı parça ortakları arasından en iyi tedarikçileri seçmek istediğini görüyoruz fakat burada dikkatleri çeken kısım “Ekim 2020‘de piyasaya sürülmesi planlanan PlayStation 5’i oluşturmak için” ibaresi oluyor.

Söz konu sitenin her ne kadar yasal bir iş ilanı sitesi olsa da iş ilanının ne zaman verildiği görülemediğinden dolayı PS5 çıkış tarihi hakkında verilen bilginin ne zamana ait olduğu ve ne kadar doğru olduğu tartışılır.

Birçok kesim tarafından PS5’in PS4’te olduğu gibi Kasım ayında çıkış yapacağı tahmin ediliyordu fakat Ekim ayının sonlarına doğru çıkış yapması da muhtemel gözüküyor. Haziran ortasında Sony tarafından düzenlenmesi beklenen PlayStation 5 etkinliğinde bu konu hakkında daha kesin bilgiler alabiliriz.

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x