PS4 Oyunlarının Büyük Çoğunluğu PS5’te Çalışacak


Geçtiğimiz günlerde “The Road to PS5” başlığıyla düzenlenen canlı yayında Sony cephesinin önemli ismi Mark Cerny tarafından PlayStation 5 teknik özellikleri açıklanmıştı. Önceden hazırlanmış videonun canlı olarak sunulduğu bu yayında PS5 için en üzerinde durdukları konulardan biri de PS5’in geriye uyumluluk sistemiydi. Mark Cerny geriye uyumluluk sistemininde PS4 oyunlarını PS5’te çalıştırmanın kolay olmadığını ve PlayStation 5’in çıkış gününde sadece 100 PS4 oyunun oynanabilir durumda olacağını söylemişti. Bu 100 oyunun da oynanma süresine göre seçileceği belirtildi. Birçok kişininde kafasında soru işaretlerine sebep olan bu konuya platform planlama ve yönetim sorumlusu Hideaki Nishino tarafından açıklık getirildi.

Hideaki Nishino, PlayStation Blog’dan yaptığı güncellemeyle 4000‘den fazla oyuna sahip PlayStation 4 kütüphanesinde bulunan oyunların çoğunun PS5’te oynanabilir olacağını açıkladı. Ayrıca bu oyunlar PlayStation 5’te yüksek çözünürlük ve yüksek kare hızlarında stabil bir şekilde oynanabilir olacak.

Siz PS5’in geriye uyumluluk sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Ezeli rakibi Microsoft, Xbox Series X’te 4 nesil boyunca geriye uyumluluk vaat ediyor. Sizce PS5 geriye uyumluluk konusunda başarılı olabilecek mi?

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x