PS4 3.50 Sistem Güncellemesi Yayınlandı

PS4 3.50 sistem güncellemesi yayınlandı300 MB boyutuna sahip PS4 3.50 sistem güncellemesi yayınlandı. 3.50 sürüm koduna sahip bu sistem güncellemesi ile birlikte en önemli gelen özelliklerden birisi Remote Play özelliğinin PC ve Mac’e gelmesi oluyor. İnternet hızımıza bağlı olarak çözünürlük ve FPS(saniye/kare) oranlarını da değiştirebileceğimiz belirtiliyor. Dualshock 4 kontrolcümüzü de PC’ye USB kablosu ile bağlayarak sarj edebileceğiz. İşte PS4’ün 3.50 sistem güncellemesinin tüm özellikleri:

 • Artık etkinlik oluşturabilirsiniz. [Etkinlikler] > [Etkinlik Oluştur] öğesini seçin; tarihi, saati, katılabilecek oyuncu sayısını ve diğer ayrıntıları ayarlayın ve birlikte oyun oynamak istediğiniz oyunculara davet gönderin. Etkinlikleri [Mesajlar] öğesinden de oluşturabilirsiniz.
 • [Grup] altına Birlikte Oynama seçeneği eklendi. Birlikte Oynama özelliğini destekleyen çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda diğer oyuncuları otomatik olarak davet edebilir ve oyun oturumlarını derhal başlatabilirsiniz.
 • Artık Arkadaşlar çevrimiçi olduğunda bildirim mesajları görüntülenir. Bu ayarı, [Ayarlar] > [Bildirimler] > [Arkadaşlar Çevrimiçi Olduğunda] öğesinden değiştirebilirsiniz.
 • Artık çevrimiçi durumunuzu çevrimdışına değiştirseniz de çevrimiçi kalabilirsiniz. PS4™ sisteminizde oturum açarken seçenekler menüsünden [Çevrimiçi Durumda Oturum Aç “Çevrimdışı Görün”] öğesini seçin. Durumunuzu profil ekranınızdan veya hızlı menüden de değiştirebilirsiniz. Ancak lütfen şu hususlara dikkat edin:
  -Oyun içinde diğer oyunculara çevrimiçi görünebilirsiniz.
  -Diğer kullanıcılar sosyal özellikleri (örneğin “Paylaşma”) kullandığınızı görebilir.
  -PS3, PS Vita veya PS TV’de oturum açtığınızda çevrimiçi görünürsünüz.
 • Artık Uzaktan Oynatma’yı, PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma yüklü bir bilgisayarda (Windows® PC veya Mac) kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma uygulamasını indirin, yükleyin ve ardından PS4™ sisteminize bağlanın.
 • Artık oynadığınız oyunu Dailymotion™’da yayınlayabilirsiniz.

3.50 sürümündeki diğer yeni veya değiştirilmiş özellikler:

 • Artık gruplara veya topluluklara etkinlik veya grup daveti gönderebilirsiniz.
 • Artık diğer oyuncuların etkinliklerini paylaşabilirsiniz. Örneğin, Yenilikler’de paylaşacağınız etkinliği seçin ve ardından “Etkinliği Paylaş” öğesini seçin.
 • Oyuncular artık ekran görüntüsü veya video klip yüklerken birlikte oyun oynadıkları oyuncuları etiketleyebilir. Kimlerin sizi etiketleyebileceğini belirlemek için [Ayarlar] > [PlayStation™Network/Hesap Yönetimi] > [Gizlilik Ayarları] > [Deneyiminizi Paylaşma] > [Etiketler] öğesini seçin.
 • İçeriğe bağlı olarak artık doğrulanmış hesaplar içerik bilgi ekranında görüntülenir, böylece hesapları daha kolay takip edebilirsiniz.
 • PSN Durumu: PlayStation Network hizmetlerinin durumunu Ayarlar > Ağ öğesinde bulunan bu göstergeyle hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.
 • Genç Hesabı Oluşturma: Artık 13-17 yaşındaki gençler, kendi hesaplarını oluşturabilir ve ebeveynleri hesaplarını onaylayıp ebeveyn kontrolü kurulumunu istedikleri gibi tamamlayıncaya kadar çevrimdışı modda oyun oynayabilir.
 • PlayStation Plus Hub: PS Plus üyeleri artık çevrimiçi depolama alanlarına kolayca erişebilir ve alanlarını yönetebilir. Ayrıca PS Plus Oyunlarınız bölümünden aylık PS Plus oyunlarınızı hangi arkadaşlarınızın oynadığını görebilirsiniz.
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x