PlayStation Özel Oyunu Days Gone PC İçin Duyuruldu!

PlayStation patronu Jim Ryan, GQ ile gerçekleştirdiği röportajda Bend Studio tarafından geliştirilen ve 26 Nisan 2019 tarihinde PlayStation 4 platformuna özel olarak çıkış yapan Days Gone oyununun bu ilkbaharda PC platformuna geleceğini duyurdu. Böylelikle Horizon Zero Dawn’ın ardından bir PlayStation özel oyunu daha PC oyuncuları ile buluşmuş olacak.

Daha Fazla PlayStation Oyunu PC’ye Gelecek

Aynı röportaj esnasında Jim Rayn, Sony’nin neden daha fazla oyunu PC’ye getirmek istediği ile ilgili şu sözleri söyledi:

“Sanırım birkaç şey değişti. Kendimizi 2021’in başlarında geliştirme stüdyolarımız ve daha önce hiç olmadıkları kadar iyi durumda yaptıkları oyunlarla buluyoruz. Özellikle PS4 döngüsünün ikinci yarısında stüdyolarımız harika oyunlar yaptı. Bu harika oyunları daha geniş bir kitleye göstermek ve her zaman basit olmayan oyun geliştirme ekonomisini tanımak için bir fırsat var. IP’nin kalibresi geliştikçe, oyun yapmanın maliyeti her döngüde artar. Ayrıca, konsol sahibi olmayanların kullanımına oyunlarımızı sunma kolaylığımız da arttı. Bu yüzden bu bizim için oldukça basit bir karar.”

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x