PlayStation 5 Safe Mode(Güvenli Mod) ile Nasıl Başlatılır?

PlayStation 5 güvenli mod

Oyun konsolları bilgisayarlara nazaran kullanıcılara daha optimize ve stabil bir deneyim vaat etse de zaman zaman donanımsal veya yazılımsal sorunlar boy gösterirler. Bu sorunlar baş gösterdiğinde ise PlayStation cephesinde bu sorunların çözümü genellikle Safe Mode(Güvenli Mod) olarak adlandırılan temel bir menüden giderilir. Biz de bu makalemizde PS5 konsolunuzu Güvenli Mod ile nasıl başlatacağınızı ve bu menüde bulunan seçeneklerin ne anlama geldiğini anlatacağız.

PS5 Safe Mode(Güvenli Mod) ile Nasıl Başlatılır?

  1. Cihazınızı kapalı konuma getirin.
  2. Güç düğmesine basılı tutun ve 2. bip sesini duyana kadar elinizi düğmeden çekmeyin.(Tahmini 6-7 saniye)
  3. Karşınıza çıkan ekranda işlem yapabilmeniz için DualSense kontrolcünüzü kablo ile bağlamanız gerekmektedir. Kablosuz işlem yapamazsınız.

Safe Mode(Güvenli Mod) Menüsünde Bulunan Seçeneklerin Anlamı

  • PS5 Sistemini Yeniden Başlat: Güvenli Mod’u sonlandırır ve PS5 konsolunu normal şekilde yeniden başlatır.
  • Video Çıkışını Değiştir: Ekran çözünürlüğünü değiştirir. Bu seçenek, boş ekran sorunlarını giderirken yardımcı olabilir.
  • Sistem Yazılımını Güncelle: PS5 sistem yazılımını doğrudan indirme veya USB depolama cihazı aracılığıyla güncellemenizi sağlar.
  • Varsayılan Ayarları Geri Yükle: PS5 konsolunu varsayılan fabrika ayarlarına döndürür. Varsayılan Ayarları Geri Yüklemek, sistem depolama alanınızdaki kayıtlı verileri silmez.
  • Veritabanını Yeniden Oluştur: Sürücüyü tarar ve sistemdeki tüm içeriklerden yeni bir veritabanı oluşturur. Oyunların donması ya da kare hızı düşüşü gibi sorunlar yaşıyorsanız bu seçeneği belirleyin.
  • PS5 Sistemini Sıfırla: Tüm kullanıcı verilerini siler ve PS5’i orijinal durumuna geri döndürür.
  • PS5 Sistemini Sıfırla (Sistem Yazılımını Yeniden Kur): Tüm kullanıcı verilerini siler ve PS5 sistem yazılımını kaldırır.
Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x