PlayStation 5 Arayüzü Tanıtıldı


Merakla beklenen PlayStation 5 arayüzü, PlayStation’ın resmi Youtube kanalı üzerinden tanıtıldı.

Artık kullanıcılar DualSense kablosuz kontrol cihazındaki PlayStation düğmesine basarak ‘Kontrol Merkezi’ kısmına ulaşacak ve buradan ihtiyacı olan hemen hemen her şeye oyundan çıkmadan erişim sağlayabilecek.

Öne çıkan özelliklerden biri de ‘Aktiviteler’ kısmı. Aktiviteler, yeni oyun fırsatlarını keşfetmenize, kaçırdığınız şeylere geri dönmenize, oynamak istediğiniz seviyelere doğrudan atlamanıza ve çok daha fazlasına olanak tanıyacak.

Ayrıca arayüzde gezinmek, oyunlar arasında geçiş yapmak ve çevrimiçi maçlara atlamak oldukça hızlı gerçekleşecek. Böylece oyuncular hızlı arayüz sayesinde elde ettiği zamanı, daha fazla oyun oynamak için kullanabilecek.

Bunların dışında birçok kişinin yavaşlığından dolayı şikayetçi olduğu PlayStation Store artık PS5 sisteminin içine entegre edildi. Böylece kullanıcılar PlayStation Store’a daha kolay ve hızlı bir şekilde erişebilecek.

Sony’nin oyundaki zamanın değerli ve anlamlı olması mottosuyla tasarladığı PlayStation 5 arayüzü için yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x