Orijinal Olmayan Şarj Aletlerinden Uzak Durun

orjinal şarj aleti

Bu haberimizde sizlere elektronik cihazların ne kadar önemli olduğunu, yan sanayi ürünlerinin özellikle şarj aletinin öneminden bahsedeceğiz.

Teknolojik cihazların en iyi performans yaratan donanımları, fabrikadan çıkış yaptığı kutular içerisinde gelen orijinal parçaları olduğunu herkes bilmektedir. Zamanın ilerlemesi ile birlikte bu cihazlar da ömürlerini tamamlamakta ve yerini yeni donanımlara bırakmaktadır. İnsanlar, binlerce lira ödeyip aldıkları akıllı telefonlarının özellikle şarj aletleri bozulduğunda biraz cimrilik yapıp işin kolay kısmına kaçmaktadır. Genellikle Çin üretimli ucuz şarj aletlerini tercih ederek donanımsal ihtiyaçlarını gidermektedir. Şarj aleti olukça kritik bir donanımdır masa altı üretimler bir zamandan sonra kullanıcılara büyük zararlar vermektedir.

Geçtiğimiz günlerde Samsunda yaşanan olayda, şarj aletinin orijinal olmaması nedeni ile alev alan piriz yangına sebebiyet vererek tüm evi küle çevirdi. Başta ülkemiz olmak üzere dünya genelinde yaşanılan telefon patlama olayların temel nedeni ise yine bu şarj aletlerinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x