Minecraft Ray Tracing Desteği Alacak

minecraft ray tracing
İlk piyasaya sürülme tarihi 17 Mayıs 2009 tarihi olan Minecraft hala yeni teknolojilerden nasibini almaya devam ediyor. Nvidia tarafından yapılan videolu duyuruya göre Minecraft Ray Tracing desteği alacak. Bu duyuruyla birlikte Super Duper Graphics yamasının iptal edilmesine üzülen oyuncuların gönlüne bir nebzede olsa su serpilmiş oldu.

Belki bazılarınız Ray Tracing teknolojisi oyunun grafiklerinde nasıl bu kadar büyük değişiklikler yapabiliyor. Bu teknoloji sadece ışın izleme konusunda iyileştirmeler yapmıyor muydu diyebilirsiniz fakat cevabı gayet basit. Nvidia kanadı bu teknolojik desteği oyuna getirirken aynı zamanda HD kaplama paketini de ekleyecek. Böylelikle oyunda adeta bir görsel şölen yaşanacak diyebiliriz.

Oyunun DirectX 12 versiyonuna eklenecek olan ışın izleme teknolojisi için net bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da RTX desteğine sahip tüm ekran kartı bulunduran tüm sistemlerin bu teknolojiyi deneyimleyebileceği belirtildi. Minecraft’ın ışın izleme teknolojisi ile nasıl gözüktüğüne dair görselleri ve videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x