Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Metro Exodus Steam Mağazasından Kaldırıldı

metro exodus steam4A Games tarafından PC, PS4 ve Xbox One platformları için geliştirilen Metro Exodus, Steam mağazasından kaldırıldı. Yapılan açıklamalara göre oyun 1 yıl boyunca Epic Games mağazasına özel olacak şekilde satışa sunulacak.

Oyunu Steam’den sipariş verenler ne yapacak?

Oyunu Steam mağazasından ön sipariş veren oyuncular oyuna, güncellemelere ve indirilebilir içeriklere erişebilecek. Böylece herhangi bir mağduriyet söz konusu olmayacak. Fakat şu dakikadan itibaren oyunu satın almak isteyen oyuncular Epic Games mağazası üzerinden satın almak zorundalar. Steam tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde: “Oyunun kaldırılması kararının, özellikle uzun bir ön sipariş döneminden sonra Steam müşterileri için adil olmadığını düşünüyoruz. 15 Şubat’ta piyasaya sürülmeden önce satışa sunulmasını bekleyen Steam müşterilerinden özür dileriz, ancak verilen karardan yakın bir zamanda haberdar olduk ve herkese bildirmemiz için kısıtlı bir süre verildi. ”

Uzun bir süre boyunca rakip tanımayan Steam mağazasının karşısına yeni ve güçlü bir rakip çıkması iki şirketinde oyunculara yönelik yeni adımlar atmasını sağlayacak olsa da umarız ilerleyen günlerde herhangi bir mağduriyet yaşanmaz.

Yorumlar