iOS 12 İle İphone Kameralarına Gelen Portre Modu
iOS 12 İle İphone Kameralarına Gelen Portre Modu

iOS 12 İle İphone Kameralarına Gelen Portre Modu

Her yıl tanıttığı telefonlar ve yeni iOS sürümleri ile gündemde olan ve adından her dönem söz ettiren bir şirket olan Apple, 2018 yılı eylül ayında tanıtacağı üç yeni İphone ile tekrar gözde olacak gibi görünüyor. Apple tanıtacağı üç yeni iPhone ile birlikte mobil işletim sistemi olan iOS’un en son sürümü yani iOS 12’yi kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Android sürümlerine göre iOS her yıl çok az özellikte değişiklik yapan bir işletim sistemiyken bu yıl iOS 12 ile kullanıcıları şaşırtacak olan Apple, pek çok özelliği geliştirmiş görünüyor.

iOS 12 İle İphone Kameralarına Gelen Portre Modu

iPhone Kamera Uygulaması Halide

iPhone kamera uygulamaları arasında en popüler uygulamalardan biri olan Halide’nin yaratıcısı Ben Sandofsky’ın paylaşmış olduğu bir gönderiyle anladığımız portre modu, bugüne kadar Apple’ın iPhone kameralarında yaptığı en büyük değişikliklerden birini getirmek üzere olduğunu hissettirdi. Ben Sandofsky’ın paylaşmış olduğu gönderi iOS 11 ve iOS 12 kameralarının arasındaki farkı oldukça aşikar bir şekilde ortaya çıkarmış gibi görünüyor. Halide’nin yaratıcısı olarak bildiğimiz Ben Sandofsky,iPhone kameralarındaki portre modunun şu anda nesneleri nasıl ayırt ettiğini ve iOS 12’de nasıl ayırt edeceğini gösteriyor.

Ben Sandofsky’nin paylaştığı gönderiden anladığımız üzere portre modunun bu iki karşılaştırması nesnelerin arka plandan ayrılması gibi portre çekim modunun en önemli özelliğinin tamamen iyileştirildiği bir gerçek. Henüz tanıtılmasına bir ay olan üç yeni iPhone modeli ve kullanıcılara sunulacak olan iOS 12 ne gösterecek tam olarak bilinmiyor ancak portre modunun kameralarda iyileştirildiğini biliyoruz. Bunun yanında iOS 12’de sahne haritalandırma konusunda büyük değişiklikler yapıldığı aşikar olan bir iyileştirme gibi görünüyor. Kullanıcıların beklentisini her zaman en doğru yönden karşılamaya çalışan Apple’ın fotoğraf çekmede olduğu kadar fotoğraf düzenleme konusunda da bir değişiklik yapması gereklidir. Kullanıcıların isteklerinden biri olan fotoğraf düzeltmede portre modu eklenmesi özelliği hayata geçirilecek mi bilinmez. iOS 11 sürümünü kullandığınız sırada çekilen fotoğrafları iOS 12’ye geçtiğinizde nesneleri arka plandan ayırt ederken iyileştirme ve düzenlemek fena olmazdı. Eylül ayında kafamızdaki soru işaretlerini sonuçlandırılacak iyileştirme ve yenilikler ile iOS 12’yi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x