İnstagram Üzerindeki Cinsellik Tuzağı

instagramGeçtiğimiz yıllarda Facebook’un satın almış olduğu, dünyanın en büyük fotoğraf ve video paylaşım sitesi İnstagram‘ın başı bu sefer büyük dertte.

Hackerler tarafından milyonlarca kullanıcının hesabı ele geçirildi. Hackerler ele geçirdikleri kullanıcı profilinde cinsel içerikli resim ve videolar paylaşarak dikkat çekme çabasına girmektedirler. Profillerine ekledikleri  site bağlantı adresi ile ne amaçladıkları merak konusu.

Hesapları ne şekilde ele geçirdikleri henüz tespit edemeyen instagram, konu ile ilgilendiğini açıklayarak kullanıcılara önemli açıklamalarda bulundu.

Keşfet bölümünde gezerken, cinsel içerikli video ve resim paylaşımı yapan kullanıcıları gördüğünüz an profillerini engelleyip şikayet etmelerini istedi. Eğer bu tür içerikler paylaşılan profillere girildiğinde otomatikman sizin de hesabınız hackerler tarafından ele geçirilmektedir.

İlerleyen günlerde gelecek güncelleme ile açığın kapatılacağı, ele geçirilen hesaplarının da silineceğini konusunda da bir bilgi paylaşımı yapıldı.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x