Hideo Kojima Yeni Oyunu OD’yi Duyurdu!

Hideo Kojima'nın yeni oyunu OD

Ünlü oyun tasarımcısı ve aynı zamanda Metal Gear Solid ve Death Stranding gibi ikonik oyunların yaratıcısı Hideo Kojima, uzun süredir beklenen Xbox’a özel projesi OD‘yi ortaya çıkarmak için The Game Awards etkinliğinde sahneye çıktı. Beklenen Death Stranding 2 fragmanının aksine Kojima, yıldızlarla dolu oyuncularla, Unreal Engine 5 oyun motorunun gücüyle ve ünlü korku yönetmeni Jordan Peele ile yapılan işbirliğinin sonucu olarak gizemlerle dolu bir dünyaya ilk bakış sundu.

OD’nin ilk tanıtım fragmanında, Sophia Lillis (yeni It filmlerindeki rolleriyle tanınıyor), Hunter Schafer (Euphoria) ve efsanevi Alman aktör Udo Kier gibi önde gelen aktörlerin yer aldığı oyuncu kadrosunun süper ayrıntılı yüz animasyonları sergilendi. Oyun, sinema ve yeni bir medya biçimini harmanlayan bir deneyimin tanıtımını yapan Kojima, “Tüm oyuncular ve çığlık atanlar için.” sloganını da fragmanda vurguluyordu.

The Game Awards 2023 sunumu sırasında Hideo Kojima, yeni oyunu OD‘yi sunmanın heyecanını izleyicilerle paylaştı. Çığır açan konseptlere meydan okumaya olan sevgisini dile getirdi ve OD’nin bir oyundan daha fazlası olacağını vurguladı. Xbox Games Studios’un işbirliği ve bulut oyun teknolojisinin kullanımıyla Kojima, sınırları zorlayan ve geleneksel sınıflandırmalara meydan okuyan sürükleyici bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Bunu bir oyun, film ve yeni bir medya biçimi olarak tanımlayan Kojima, geleneksel eğlence sınırlarını aşan iddialı bir projenin ipuçlarını verdi.

Belki de en şaşırtıcı gelişme Kojima’nın ünlü korku yönetmeni Jordan Peele ile yaptığı işbirliğiydi. “Get Out” ve “Us” gibi çığır açan filmlerdeki çalışmalarıyla tanınan Peele, Kojima’nın sanatına olan hayranlığını dile getirerek Metal Gear Solid 2’nin önemli bir ilham kaynağı olduğunu belirtti. Peele, Kojima’nın bambaşka bir düzeyde bir becerisi olan, filmlerine sürükleyiciliği en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen birisi olduğunun altını çizdi. İşbirliği, iki yaratıcı gücün güçlü yönlerini birleştirerek yalnızca sürükleyici değil aynı zamanda tamamen dehşet verici bir deneyim vaat ediyor.

Kojima ayrıca OD’nin diğer isimsiz korku yönetmenlerinden de faydalanacağını belirtti ve onların yeteneklerinden faydalanarak Avengers benzeri bir ekip oluşturacağını açıkladı. Korku türündeki ileri görüşlü beyinlerin bu işbirliğiyle, OD’nin benzersiz ve unutulmaz bir deneyim vaat etmesi bekleniyor. Kojima’nın böyle bir ekibi bir araya getirme yeteneği, onun hikaye anlatımının ve oyun dünyasına dalmanın sınırlarını zorlamaya olan bağlılığını yansıtıyor.

OD’nin Xbox’a özel olduğu duyurulsa da PC ve Xbox Series X|S‘e de geleceği doğrulandı. Ancak belirli bir çıkış tarihi açıklanmadı. Oyun topluluğu daha fazla ayrıntıyı sabırsızlıkla beklerken kesin olan bir şey var ki o da eğer Hideo Kojima vaat ettiği şeyi oyunculara sunabilirse OD ile interaktif eğlencede bir dönüm yaratacak.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x