Halo Infinite 2021 Yılına Ertelendi

Geliştirici ekip 343 Industries, yaptığı açıklama ile birlikte Halo Infinite’in 2021 yılına ertelendiğini duyurdu ve oyunun ertelenme sebebini şu sözlerle açıkladı:

“Bugün önemli bir Halo Infinite geliştirme güncellemesini toplulukla paylaşmak istiyorum. Ekibin vizyonumuzu karşılayan bir Halo oyun deneyimi sunmak için yeterli zamana sahip olmasını sağlamak için oyunumuzu 2021 yılına kaydırmak gibi zor bir karar verdik.

Çıkış zamanını değiştirme kararı, tüm bu yıl boyunca bizi etkileyen devam eden COVID ile ilgili etkiler de dahil olmak üzere geliştirme zorluklarına katkıda bulunan birçok faktörün sonucudur. Harika bir oyun yaratmaya ve geliştirme zorluklarına çözümler bulmaya kararlı olan 343 Industries’deki ekibimizin sıkı çalışmasını kabul etmek istiyorum. Ancak, ekibimizin refahı veya oyunun genel başarısı için oyunu noel dönemi çıkarmak mümkün değil.

Bunun çoğunuz için hayal kırıklığı yaratacağını biliyoruz ve hepimiz bu duyguyu paylaşıyoruz. Topluluğun yıllar içinde gösterdiği tutku ve destek inanılmaz ve ilham vericiydi. Bu tatilde toplulukla oyunumuzu oynamaktan başka bir şey istemedik. Ekstra süre, hayranlarımızın beklediğini bildiğimiz kalitede şimdiye kadarki en iddialı Halo oyununu sunmak için gerekli kritik işi bitirmemize olanak tanıyacak.”

Halo Infinite, normal şartlarda noel döneminde çıkış yapacak ve Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X’in çıkış oyunlarından birisi olacaktı.

Sizce bu erteleme kararı Halo Infinite oynanış videosuna gelen tepkilerin ardından mı alındı?

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x