Galaxy Note 7 Dağıtımı Durduruldu

Galaxy Note 7 dağıtımı durduruldu

Son zamanların en iyi Android telefonu olma özelliğine sahip Samsung Galaxy Note 7 hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı.

Gerek tasarım, gerekse özellikleri ile ile büyük etkiler yaratan, tanıtımının yapılışına kadar büyük beklentiler oluşturan Note 7, satışa çıkması ile birlikte büyük bir skandala imza attı.

Bu hafta ilk üretimlerin sahipleri ile buluşması ile birlikte kullanıcılar şarj ile ilgili büyük şikayetlerde bulunmaya başladı.

Şarj sırasında oldukça fazla ısınan Note 7‘ler ilk günde bir kullanıcının elinde patladığı ortaya çıktı. Dün akşam saatlerinde ise ikinci skandal haber gelerek bir kullanıcının şarj sırasında telefonun aşırı ısınmasından kaynaklanan sorun nedeni ile patladığını Samsung’a bildirmesi üzerine cihazların dağıtım işlemi geçici bir süreliğine durduruldu.

Samsung, sorunun işlemcilerden kaynaklandığını tahmin ederek, stoklarda bulunan tüm Note 7 modellerini inceleyeceklerini ve dağıtımı yapılmış tüm cihazları iadesini alıp değiştire bilecekelerini açıkladı. Sonuç olarak Galaxy Note 7 dağıtımı durduruldu.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x