Fortnite Google Play Mağazasına Geldi

fortnite google play store
Battle Royale
oyunlarının önde gelen isimlerinden olan Fortnite, Android cephesi için Google Play mağazasında yayınlanmak yerine Epic Games üzerinden yayınlanmıştı. Yetkili firma Epic Games, The Verge sitesine verdiği röportajda bunun sebebini Google’ın uygulama içi satın alımlarda %30 kesinti yapması üzerine kendilerinin bu ücretten muaf tutulmak istediklerini fakat Google’ın kabul etmemesi olarak açıklamıştı fakat şuanda durum değişti.

Fortnite Google Play Store’da

Bugün yapılan açıklamaya göre Fortnite Google Play mağazasına eklendi. Böylelikle Google’ın yaptığı kesintileri yüksek bulup uzun bir süre boyunca Fortnite oyununu Google Play mağazasına eklememekte ısrarcı olan Epic Games, Google’a yenik düştü. Aşağıdaki linkten oyunun mağaza sayfasına gidebilirsiniz.

Fortnite Google Play Store

Fortnite Google Play Mağazasına Neden Eklendi?

Bu sorunun cevabını vermekten çekinmeyen yetkili firma şu sözlere yer verdi:

“Android’de Google Play Store dışında geçirdiğimiz  18 aylık sürecin ardından Fortnite için temel bir karar aldık:

Google, indirilen ve güncellenen yazılımlar için korkutucu derecede tekrarlayan güvenlik pop-up’ları, kısıtlayıcı üretici ve taşıyıcı anlaşmaları, üçüncü taraf yazılım kaynaklarını kötü amaçlı yazılım olarak nitelendiren Google Play Protect gibi birçok yolla birlikte Google Play haricinde sunulan indirilebilir yazılımları dezavantajlı hale getirdi.

Bu nedenle Fortnite’ Google Play Store üzerinden yayınlandı. Epic Games App ve Fortnite’ı Google Play dışında da yönetmeye devam edeceğiz.

Google’ın yakın gelecekte politikalarını ve iş ilişkilerini gözden geçireceğini umuyoruz. Böylece tüm geliştiriciler Android’deki müşteriler ve Play Store’daki müşteriler ile eşit bir oyun alanında rekabet edebilecek. Ödeme hizmetleri de dahil olmak üzere açık hizmetler aracılığıyla ticarete ulaşmakta ve onlarla ticaret yapmakta özgür olacaklar.”

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x