Facebook Yeni Güvenlik Önlemi

Facebook Yeni Güvenlik Önlemi

Facebook hesaplarımız artık hayati değer taşıyor. Bu hesaplar başkasının eline geçerse gelecek olan bir zarar da ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun için artık Facebook Yeni Güvenlik Önlemi hayata geçirdi. Eskiden sadece güvenlik için telefonunuza gönderilen SMS ile iki aşamalı olarak kimlik doğrulama sağlanabiliyordu. Fakat Facebook şirketi hesaplarda kullanmak üzere yeni bir güvenlik sistemi piyasaya sürdü.  Usb flash bellek yöntemi bütün güvenlik yöntemlerinin arasında bize göre en iyi şekilde güvenlik sağlayabilecek bir özelliktir.

Fiziksel Güvenlik Anahtarı

Dropbox, Google gibi büyük koca firmalardan sonra sosyal medya alanında bu güvenlik önlemini başlatan Facebook USB cihazlarla hesap güvenliğinizi sağlamanıza yardımcı olacaktır. Fiziksel güvenlik anahtarı tahminimizce her kişiye özel olarak üretilecektir. Belki de bunun kişiselleştirme işlemini kullanıcı tarafından sağlanacaktır. Bunu zaman gösterecek. Tabii ki ücreti gibi şeylerin bilgisi de şu an bilinmiyor. Bu güvenlik anahtarının, SMS yoluyla telefonunuza gelen mesajlardan daha iyi bir güvenlik sağladığı kesin.

Kullanımı Da Oldukça Kolay

Gayet basit kullanıma sahip olan bu USB güvenlik cihazını bilgisayara takıyoruz ve sonrasında Facebook hesabına giriş yapmak için üzerine hafif bir şekilde dokunmanız yetiyor. Bu işlemi yapınca hesabınıza bağlanıyor.

Bunu USB güvenlik anahtarının fiyatının ne olacağı, hangi ülkelerde aktif olarak kullanılabileceği konusunda henüz tarafımıza bir bilgi gelmemiştir. Geldiği taktirde hemen siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x