Cyberpunk 2077 Harita Büyüklüğü The Witcher 3’ten Küçük Olacak

cyberpunk 2077 harita büyüklüğü
Gamescom 2019 sırasında Gamesradar ile röportaj yapan Cyberpunk 2077 yapımcısı Richard Borzymowski’nin paylaştığı bilgilere göre Cyberpunk 2077 harita büyüklüğü olarak The Witcher 3 oyununa göre daha küçük fakat oldukça dolu olacak. Açıkça konuşmam gerekirse The Witcher 3 haritası oldukça büyük. Oyuncular bu haritada sadece dolaşarak yüzlerce saatlerini harcayabilirler fakat Cyberpunk 2077’nin dünyası The Witcher 3’e göre oldukça farklı olduğundan dolayı çok büyük fakat boş bir harita yerine daha küçük fakat dolu dolu bir haritayı şahsen tercih ederim. Yapımcı röportajda şu sözlere yer verdi:

“Kilometrekarelik saf bir yüzeye bakarsanız Cyberpunk 2077 harita büyüklüğü olarak Witcher 3’ten biraz daha küçük olabilir ancak içeriğin yoğunluğu Witcher’ın dünyasını alıp sıkıştırarak, arasındaki vahşi yaşamı siliyor. Açıkçası Witcher’da, daha küçük şehirler ve Novigrad gibi daha büyük şehirler arasında geniş topraklara ve ormanlara sahip bir açık dünyadaydık ancak Cyberpunk 2077‘de Night City‘de yer alıyoruz. Bu ayarın ayrılmaz bir parçasıdır; şehrin inandırıcı olmayacağı takdirde elde etmek istediğimiz son etkiyi bize vermeyecekti. Bu yüzden onu hayat dolu bir şekilde doldurduk.”

Aslında oyunun yapımcısı oldukça iyi bir noktaya değindi çünkü The Witcher 3’te oldukça büyük bir alana sahip olmamıza rağmen kasabalar arasında oldukça büyük boş arazilere sahiptik. Tabi bu olay The Witcher 3 evreninin doğası gereği kötü bir şey olmasa da Cyberpunk 2077‘de büyük ve boş bir alana sahip olmaktansa daha küçük ve dolu dolu bir haritaya sahip olmamız en mantıklısı çünkü tahmin ediyoruz ki çoğu oyuncu da bizler gibi dolu dolu canlı bir şehir görmeyi tercih eder. Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2019 tarihinde PS4, Xbox One, PC ve Google Stadia için çıkışını gerçekleştirecek.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x