Cyberpunk 2077 Etkinliği Ertelendi


The Game Awards’ın kurucusu Geoff Keighley’in Summer Game Fest etkinliğinin bir parçası olacak ve 11 Haziran’da “Night City Wire” ismiyle düzenlenecek Cyberpunk 2077 etkinliği ertelendi. Oyunun resmi Twitter hesabı attıkları tweet ile ertelemeyi duyuran firma, etkinliğin ertelenme sebebini şu sözlerle açıkladı:

“Night City Wire’ı 25 Haziran’a taşımaya karar verdik. Cyberpunk 2077 hakkında yeni bilgiler paylaşmayı hala dört gözle bekliyoruz ancak şu anda daha önemli tartışmalar yaşanıyor ve bunların duyulmasını istiyoruz. Irkçılığa, hoşgörüsüzlüğe ve şiddete yürekten karşıyız. Black Lives Matter.”

Bildiğiniz üzere ABD’nin Minneapolis kentinde siyahi vatandaş George Floyd’un herhangi bir karşılık vermediği halde polis memuru Derek Chauvin tarafından nefessiz bırakılarak öldürülmesinin ardından Black Lives Matter hareketi başladı. Bu harekete destek vermek amacıyla geçtiğimiz günlerde normalde 4 Haziran’da düzenlenecek PlayStation 5 etkinliği de belirsiz bir tarihe ertelenmişti.

Cyberpunk 2077, 11 Eylül tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X platformlarına da geleceğini belirtelim.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x