Cory Barlog: God of War PC Portuna Olumlu Bakıyorum

god of war pc
Death Strandin’in PC platformu için duyurulmasının ardından birçok kişi diğer Playstation oyunlarının da PC platformuna gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı. SIE Santa Monica Studio‘nun yaratıcı yönetmeni ve yazarı Cory Barlog‘a Twitter üzerinden “God of War’ın PC’de oynanabilir olma zamanı efendim” diye mesaj atan meraklı bir oyuncu Cory Barlog‘dan “Biliyor musun, buna bayılırdım. Ne yazık ki bu benim maaş notumun çok üstünde bir karar. Kanıtlandığı üzere ben Kojima değilim.” şeklinde hiç ummadığı bir cevap aldı. Bahsettiğimiz Tweetleri hemen aşağıdan görebilirsiniz.

God of War PC Platformuna Gelir mi?

Cory Barlog tarafından da belirtildiği üzere God of War PC platformuna gelemez çünkü Santa Monica, Sony şirketinin çatışı altında bulunan bir stüdyo. Bundan dolayı tek başlarına bu kadar büyük bir karar almaları mümkün değil.

Death Stranding tarafını yorumlayacak olursak, oyun ilk başlarda her ne kadar PS4 platformuna özel olarak lanse edilmiş olsa da bir süre sonra “Playstation Exclusive” ibaresinin kalktığını görmüştük. Zaten ilerleyen zamanlarda çıkan oyunun PC platformuna duyurulacağı ile ilgili söylentilerin de doğru olduğuna hep beraber şahit olduk. Yani özetleyecek olursak Hideo Kojima ve Kojima Productions herhangi bir şirkete bağlı olarak çalışmadıkları için bazı kararları almakta özgürler.

Soru: Siz God of War’ı PC platformunda görmeyi ister miydiniz?

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x