Corona Virüsü Nintendo Switch Tedariğini Etkileyebilir

nintedo switch corona virüs
Eğer Nintendo Switch almayı düşünüyorsanız daha fazla beklememenizi tavsiye ediyoruz çünkü Nintendo şirketinin tedarik zinciri ile ilgili bilgiye sahip kişilere göre Corona virüs salgınının neden olduğu üretim darboğazı nedeniyle Nintendo, Nisan ayında ABD ve Avrupa pazarlarına yeterli Switch konsolunu tedarik etmekte zorlanacak.

Bloomberg’e göre, Nintendo’nun sorunları öncelikle Vietnam’da, Çin üzerinden bileşenler gerektiren bir montaj ortağına sahip. Bileşen sıkıntısı yakında çözülmezse, konsol Nisan ayına kadar tedarik sorunlarıyla karşılaşabilir. Bu sıkıntının Animal Crossing: New Horizons oyunun çıkışının(20 Mart 2020) hemen sonrasında boy gösterebileceği ön görülmekte. Daha öncesinde Nintendo yine Switch konsolunun tedariğinde sıkıntılar yaşamıştı fakat bu sıkıntıların nedeni yüksek talepten dolayıydı.

Şu anda dünya çapında 1700’den fazla insanın ölümüne sebep olan virüs özellikle Çin’deki üretimi büyük oranda etkilemekte. Nintendo ne gibi önlemler alacak zaman gösterecek. Gelişmeler için takipte kalın…

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x